Úvodná stránka / Akcie / Články / Značky /

Attipas obuv

Barefoot detská obuv Attipas je mimoriadne flexibilná a mäkká. Kopíruje nohu dieťaťa tak, aby mu pomohla s prirodzeným vývojom nožičiek. Chodidlá novorodencov sú tvorené ešte chrupavkovitým tkanivom a nie pevne vyvinutými kosťami. Silná podrážka a fixná päta preto nie sú vhodné pre maličké deti. Akákoľvek deformácia chrupavky môže negatívne ovplyvniť vývoj nôzky a celý pohybový aparát dieťaťa. Preto je potrebné dbať na prirodzený vývoj detských nožičiek už od mala výberom kvalitnej obuvi.

Úlohou Attipas je maximálne pomáhať a podporovať prirodzenú chôdzu.

Attipas barefoot topánky

Bosé nôžky alebo BAREFOOTové topánočky ATTIPAS pre pocit chôdze naboso!

Kým si deti obujú svoje prvé ozajstné topánky, mali by sa naučiť chodiť na boso, nožičky sa tak budú vyvíjať prirodzene. Bosí by sme mali chodiť aj my, rodičia. Ideálne denne alebo aspoň tak často, ako je to možné a v rôznom teréne.

Sú však situácie, kedy deti nemôžu behať na boso, preto ATTIPAS vyvinul obuv, ktorá napodobňuje pohyb na boso, tzv. „barefoot“ alebo „bosé topánky“. Táto obuv sa vyznačuje tým, že je ľahká, priedušná, mäkká, dostatočne široká a má tenkú ohybnú podrážku. Prsty a nohy tak nie sú ničím obmedzované. Okrem toho, že sú ergonomické, sú topánočky ATTIPAS trendové a nadčasové. Dali by sa nazvať aj „klaunovské topánky“. V Attipas-kách môžu Vaše deti behať po vonku, aj vnútri, či už v škôlke alebo detskej herni. Nosením týchto topánok chodidlá neustále pracujú a posilňujú sa. Dochádza k posilneniu svalstva a kotníkov, zlepšeniu rovnováhy a držaniu tela. Môžu sa prať v práčke. Sú vhodné od prvých krôčkov do ca. 3,5 roka.

Attipas topánky pre prvé krôčky a ich výhody

Barefoot topánky Attipas sú navrhnuté tak, aby poskytovali dokonalý kontakt s terénom a maximálne prirodzený pohyb s najväčšou možnou propriocepciou, t.j. schopnosťou nervového systému zaznamenať zmeny vznikajúce vo svaloch a vo vnútri tela pohybom a svalovou činnosťou. Podrážka barefoot topánok je v jednej rovine s prednou časťou chodidla. Špička topánky zaručuje prstom prirodzený pohyb nezávisle na sebe, ako je tomu pri skutočnom chodení naboso.

V topánočkách Attipas sa deti cítia ako keby boli naboso.

Výnimočnosť Attipas topánok

Attipas a ich výhody

Vyberte si z modelov Attipas

Modely: viac ako 40 modelov
Použitie: doma i vonku v bežnom prostredí
Vek: pre deti s dĺžkou chodidla do 15.5 cm
Materiál: vrchný 80% bavlna, podrážka 100% silikón

Video prezentácia Attipas topánok


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík