Úvodná stránka / Akcie / Články / Značky /

Detská zdravotná obuv

Známym faktom je, že nesprávna obuv môže rôznym spôsobom poškodiť detské nožičky. Aj keď sa takmer všetky deti narodia sa zdravými nohami, už v prvej triede by ste ich našli dobrú tretinu s poškodením nôh, a to vďaka nevhodne vybranej obuvi. Zdravé obúvanie detí závisí predovšetkým na rodičoch, pretože tí sa starajú o výber a kúpou nových topánok. Náš trh je naplnený nielen kvalitnými, ale bohužiaľ aj nekvalitnými topánkami.

Ako spoznať zdravotne nezávadnú obuv?

Pekný dizajn a farby vedia nalákať, ale v prvom rade si treba všímať, z akých materiálov bola obuv vyrobená. Mala by obsahovať len najkvalitnejšie a priedušné prírodné materiály. Prírodné materiály sa vyznačujú priedušnosťou, mäkkosťou a absorpciou vlhkosti. V súčasnosti objavíte však aj detskú obuv z umelých materiálov, ktorá má výborné hygienické vlastnosti a dá sa brať ako zdravotne nezávadná. Dôležité je dokonalé zafixovanie nohy v obuvi. Nie je prípustné, aby noha pri chôdzi vybočovala pätnej časti. Opätok by mal byť u uzavretých topánkach dlhý, vysoký a s dostatočnou tuhosťou.

Certifikácia obuvi

Kvalitným značkám obuvi nebude chýbať úradné osvedčenie, kde je doložená zdravotná nezávadnosť detskej obuvi. Musí spĺňať požiadavky na bezpečnosť pri používaní i hygienickú nezávadnosť. Topánočky pre bábätká majú priestrannú guľatú špičku. Špicatá obuv spôsobuje deťom ťažkosti, akými sú napríklad vybočený malíček, vybočený palec alebo kladivkové prsty. Príliš krátke topánky pomôžu jedine k ohrozeniu zdravia dieťaťa.

Detská zdravotná obuv je zastúpená tiež desiatkami modelov od firmy Attipas. V topánkach Attipas majú Vaše deti pocit bezpečia, pretože bola použitá špeciálne vyvinutá technológia výroby, kde sa nepoužívali lepidlá, formaldehyd a ani žiadne toxické látky. Detské topánky sú pohodlné s mäkkou a nekĺzajúcou podrážkou. Podrážka je navyše priedušná a noha dieťaťa sa nezaparuje a môže prirodzene dýchať.

Detská zdravotná obuv Attipas je zhotovená z jednoduchého materiálu, kedy podrážku tvoria silikón a ponožku bavlna. Ľahká a pružná obuv je prateľná aj v práčke, stačí si nastaviť program na ručné pranie. Vďaka voľnej špičke nie je nijako obmedzovaný krvný obeh detskej nohy a chôdza je správne podporovaná. Detská zdravotná obuv Attipas bola vyvinutá vďaka skúseným dizajnérom, ktorí úzko spolupracovali s detskými ortopédmi a lekármi.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík