Úvodná stránka / Akcie / Články / Značky /

Prvé topánočky pre najmenšie detičky

Až do veku troch rokov sa deťom neodporúčajú topánky s pevnou pätou a silnou podrážkou. Noha sa nesmie v topánke nijako krčiť, je potrebná dostatočne široká špička. Dôležitý je priedušný materiál, pružnosť topánky, pevný strih a dobrá fixácia nohy.

Prvé topánočky a zdravie

Prvé topánočky pre dieťa – barefoot Prvé topánočky pre bábätko nesmú byť tuhé a nepoddajné. U päty je potrebná dostatočná pružnosť, aby mohla chôdza prebiehať bez problémov, pohodlne a nohy sa zdravo vyvíjali. Podošva topánky s tlmiacimi vlastnosťami, anatomicky tvarované stielky alebo penové vkladacie vložky pomôžu tlmiť dopady na tvrdé povrchy ako dlažby, asfaltové alebo betónové cesty a pod. Ideálny podpätok je čo najnižší k udržaniu dostatočnej stability dieťaťa. Materiál musí byť zdravotne nezávadný a topánka by mala niesť certifikát kvality, minimálne CE.

Prvé topánočky a ich správna veľkosť

Prvé topánočky musia dieťatku dobre sadnúť na nohy, to je základom zdravých nožičiek. Preto je potrebné dôkladne premerať veľkosť nôh. Topánočky musia sadnúť nielen na dĺžku, ale aj na šírku. Akonáhle zaobstaráte topánky, nezabudnite, že Vaše dieťa rastie veľmi rýchlo ale topánky nie. U batoliat sa odporúča kontrolovať veľkosť topánok raz mesačne. Topánky pre batoľatá nesmú tlačiť a vždy je nutné mať tu nejaký priestor pred prstami. Predná časť topánky by mala byť cca o 10 – 15 mm dlhšia než kam dosahujú prsty. Prsty sa môžu voľne pohybovať a noha ešte povyrastie. Šírka detskej obuvi by mala zodpovedať obvodu nohy v mieste prstových kĺbov. Úzke topánky obmedzia krvný obeh a zdeformujú prednú časť nohy. Naopak veľmi široká topánka zase spôsobí, že v nej bude štíhla noha nepríjemne kĺzať. Navyše sa poškodzujú prsty.

Neodporúča sa nosenie topánok po starších súrodencoch. Pre batoľatá nie sú ako prvé topánočky vhodné ani modely z trhoviska alebo z detskej burzy. Detská obuv sa rýchlo opotrebováva. Nejde ani tak o vonkajší vzhľad, ako o vyšliapané podošvy, pätníky a podpätky alebo zničené stielky a podšívky. Opotrebovanú obuv vymeňte za novú, aby nebol brzdený zdravý vývoj nôh Vášho dieťaťa.

Aké prvé topánočky vyskúšať?

Odporúčame Vám osvedčenú obuv Attipas , ktorá ponúka kopírovanie tvaru nohy dieťaťa, vysokú mäkkosť a flexibilitu. S detskou zdravotnou obuvou sa skvele podporí prirodzená chôdza dieťaťa. Nohy sa budú správne vyvíjať, pretože budú mať dosť priestoru aj pre pohyb prstov. Topánky Attipas majú rozšírenú špičku a sú veľmi ľahké, čím sa nohy nijako nezaťažujú.


Účet
e-mail / Login
Heslo
Zabudnuté hesloRegistrácia
Košík